Dieta cu supa de linte, o dieta ieftina si simplaUn comentariu

Publicat in:
Etichete:cat slabesc, cum se prepara supa de linte, cura de slabire, dieta cu supa de linte, dieta de slabit, meniu, pareri, recomandari, slabire, supa de linte

Dieta cu supa de linte este o dieta ieftina, simpla si gustoasa si a ajuns sa aiba succes printre persoanele care tin dieta.

Dieta cu linte

Dieta cu linte

Lintea este un aliment extrem de util corpului uman, datorita continutului bogat de antioxidanti, fibre, minerale si vitamin. Aceasta poate fi folosita foarte usor in majoritatea regimurilor alimentare si este un aliat perfect in lupta cu kilogramele.

Cat slabesc

Dieta cu supa de linte tine 5 zile si poti ajunge sa slabesti pana la 5 kg daca respecti cu strictete alimentele si orele meselor.

Beneficiile consumului de linte

Daca vei tine un regim cu supa de linte timp de o saptamana, poti sa pierzi kilogramele in plus treptat si vei fi ferita de neplacutul efect yo-yo. 100 de grame de linte iti ofera putin peste 100 de calorii.

O dieta de 7 zile cu supa de linte ofera organismului toti nutrientii de care are nevoie (proteine, carbohidrati si fibre), plus vitamine (A, B1, B2, B3, C, acid folic) si minerale (calciu, fier, potasiu, fosfor si zinc).

Cum se prepara supa de linte

Modul de preparare al supei de linte este foarte simplu. Trebuie sa fierbi 200 de grame de linte uscata impreuna cu 2 cepe si 2 catei de usturoi, dupa care vei transforma totul in supa crema.

Meniu dieta cu supa de linte

Luni
Micul dejun: o salata de rosii cu ceapa si castraveti si o cafea fara zahar pe care le servesti la ora 8:00.
Masa de pranz: o farfurie de supa de linte calda pe care o servesti la ora 12:00.
Gustarea: o portocala si un mar la ora 15:00
Cina: o alta farfurie de supa de linte poti consuma la ora 18:00.

Marti
Micul dejun: un pahar de lapte acru cu 2 biscuiti serviti la ora 8.
Masa de pranz: o farfurie de supa de linte pe care o servesti la ora 12:00.
Gustarea: un ou fiert la ora 15:00
Cina:100 de grame de peste fiert la ora 18:00

Miercuri
Micul dejun: 100 de grame de fructe uscate si un ceai neindulcit serviti la ora 8.
Masa de pranz: vinete la cuptor cu sos de rosii pe care le servesti la ora 12:00.
Gustarea: un mar la ora 15:00
Cina: o farfurie de supa de linte la ora 18:00.

Joi
Micul dejun: fulgi de porumb si un iaurt mic serviti la ora 8.
Masa de pranz: o farfurie de supa de linte pe care o servesti la ora 12:00.
Gustarea: un grapefruit la ora 15:00
Cina: 100 de grame de carne de pui fiarta la ora 18:00

Vineri
Micul dejun: o salata de fructe si vei bea un ceai la ora 8.
Masa de pranz: o farfurie de supa de linte pe care o servesti la ora 12:00.
Gustarea: un pahar de suc de rosii la ora 15:00
Cina: o farfurie de supa de linte la ora 18:00

Gramajele pentru fiecare fel de mancare sunt suficiente pentru 2 portii.

Pareri despre dieta cu supa de linte

Daca ai urmat si tu dieta cu supa de linte, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membrii ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
Google


Recomandarea Corpul-Uman.com:

Doar: 35.00 RONDr organic - miere manuka - gel dus
DR ORGANIC - MIERE MANUKA - GEL DE DUS 250 ML
Regenereaza, hraneste si calmeaza. 
Cu ingrediente bioactive si organice: miere de manuka, suc aloe vera, vitamina E, pentru restul ingredientelor vezi ambalaj. Fara parabeni, SLS, coloranti artificiali. Netestat pe animale. Potrivit  pentru vegetarieni. Mierea de manuka organica si bioactiva are proprietati de regenerare, hranire si refacere a pielii. Gelul de dus cu miere de manuka echilibreaza nivelul de hidratare al pielii, lasand-o sanatoasa si curata.
Instructiuni de utilizare:  Aplicati direct pe pielea uda, masati si apoi clatiti. Se poate folosi pentru par si corp.  Evitati contactul cu ochii, in caz contrar clatiti imediat cu apa calduta. Datorita ingredientelor naturale, culoarea si consistenta pot sa varieze de la un lot la altul, fara a fi afectata calitatea produsului. Pentru uz extern. Nerecomandat persoanelor alergice la oricare dintre ingrediente. Producator: Dr. Organic Ltd J Shed, Kings Road, Swansea SA1 8PL, United Kingdom. Importator si distribuitor: PLAFAR RETAIL SRL, Bucuresti, str.Nicolae Filipescu, nr 39-41, et.3, sector 2 tel.:021/315.36.20,www.plafar.net. A se folosi: in termenul indicat pe ambalaj. Ingrediente, lot: vezi ambalaj.
[...] 

Link-uri Sponsorizate

Dieta cu supa de linte, o dieta ieftina si simpla

Un comentariu

  1. Daniela( terapeuta)

    Nu toti putem manca linte! Atentie, grupa 0! Lintea pentru aceasta categorie de persoane, va face mai mult rau, decat bine si cu siguranta acestia nu vor slabi.

Lasă un răspuns