Dieta de slabit impotriva celulitei0 Comments

Publicat in:
Etichete:celulita, cura de slabire, dieta, dieta impotriva celulitei, diete de slabit, eliminare, eliminarea celulitei, Tratament, tratament celulita

Celulita – Este indicat sa adoptati mai multe metode cand combateti celulita, iar dieta este doar punctul de plecare. Pe langa dieta, este bine sa fii activa, sa faci miscare, eventual masaje specifice si impachetarea zonelor cu probleme cu substante liporeductoare.

Dieta impotriva celulitei

Dieta impotriva celulitei

Dieta impotriva celulitei este un regim pentru 7 – 10 zile, apoi este bine sa reveniti la o alimentatie echilibrata, fara excese si cu multe fructe si legume.

Meniu dieta de slabit impotriva celulitei?

Preparati in fiecare dimineata un amestec din sucul a 3 lamai, 1 litru de apa plata, 1 lingurita de miere (sau zaharina). Consumati acest amestec pe parcursul zilei atunci cand va este sete. Incercati sa aveti un consum minim de 2.5 litri pe zi de lichide (apa, apa + suc de lamaie, ceai, iaurt).

Mic dejun:

– 4 linguri cereale integrale, 300 ml iaurt semidegresat, un ou fiert (o data la 2 zile), ceai de fructe (afine sau alte fructe de padure)

Gustare ora 10.30: 1 pahar (250 ml) suc de rosii

Pranz:

– 150 g carne slaba de pasare fiarta sau la gratar, garnitura din 300 g legume inabusite (conopida, telina, morcov), cu sare in cantitate moderata si zeama de lamaie, o felie de paine, un fruct (mar, portocala, gutuie)

Gustare ora 16.30: 1 pahar suc de rosii sau de morcovi, ori doua mere

Cina: 1/2 felie branza telemea, salata de legume crude (varza, rosii, ardei gras, conopida) sau reluati o portie din salata de la pranz.

La cele de mai sus se adauga doua linguri de ulei, necesar pentru prepararea garniturii

In ultimele 2 zile adaugati la masa de pranz o portie de supa de legume.

Pareri despre dieta impotriva celulitei

Daca ai urmat si tu dieta de slabit impotriva celulitei, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta? Ceilalti membrii ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
Google


Recomandarea Corpul-Uman.com:

Doar: 14.00 RONBM BISCUITI BIO CU AROMA DE VANILIE 250 G BUC BOHLSENER MUHLE


BM  BISCUITI BIO CU AROMA DE VANILIE 150 GIngrediente: faina de grau*, tip 1050, zahar brut din trestie de zahar*, grasime de palmier*, vanilie*- bourbon <1%, sare de mare.

* ingrediente provenite din agricultura ecologica certificata.

Poate contine urme de nuci, telina, susan, soia, derivate din oua si lapte.Valori nutritionale medii la 100 g*: valoare energetica: 2062 kJ / 493 kcal; proteine: 7,3 g; carbohidrati: 63,8 g, din care zahar 26,6 g; grasimi: 22,4 g, din care grasimi saturate 10,1 g; fibre: 3,0 g; sodiu: 0,05 g.

* Valorile indicate sunt supuse variatiilor tipice pentru produsele naturale.A se pastra produsul inchis intr-un loc uscat si racoros.Producator: Bohlsener Muhle GmbH & Co. KG – Muhlenstraβe 1, D-29581 Bohlsen, Germania. www.bohlsener-muhle.de.Unic importator si distribuitor: PLAFAR RETAIL SRL, Bucuresti Sos. Pipera, nr.42, et.9, sector 2, tel.: 021/315.86.53, www.plafar.net.  [...] 

Link-uri Sponsorizate

Dieta de slabit impotriva celulitei

Lasă un răspuns