Dieta japoneza sau 3kg in 3 zile5 comentarii

Publicat in:
Etichete: cat slabesti, dieta japoneza, dieta japoneza forum, dieta japoneza pareri, dieta japoneza rezultate

Cat slabesc?

Dieta Japoneza promite pierderea a 3 kilograme in numai 3 zile, fara un efort alimentar foarte mare si indelungat.

V-ati intrebat de ce in Japonia se intalnesc cei mai putini supra-ponderali pe metru patrat din intreaga lume. Acest lucru se datoreaza regimului alimentar foarte sanatos si disciplinei in alimentatie.

Dieta japoneza

Dieta japoneza

Dieta japoneza in 3 zile

Ziua 1 sau ziua orezului.
Se fierb 250 g de orez la foc mic, timp de 20 de minute. Dupa ce s-a racit, se adauga cateva picaturi de lamaie sau un mar ras. In prima zi, se imparte in portii orezul astfel preparat si nu se consuma nici un alt aliment.

Ziua 2 sau ziua pestelui.
Se mananca doar peste fiert sau la gratar, fara nici un adaos. Nu se va depasi cantitatea de 500 g de peste pe tot parcursul zilei.

Ziua 3, din nou ziua orezului.
Se urmeaza aceeasi dieta ca si in prima zi. In timpul dietei se vor consuma lichide (apa si ceai).

Pareri despre dieta japoneza

Daca ai urmat si tu dieta japoneza, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membri ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
GoogleLink-uri Sponsorizate

Dieta japoneza sau 3kg in 3 zile

5 comentarii

 1. Sună incredibil. Am s-o probez! Mulțumesc. 

 2. Mi se pare extrem de simplă și ușoară. Greu de crezut că va funcționa. Dar, voi încerca. 

 3. Ally

  Salutare! Am tinut aceasta dieta si am slabit 2 kg 🙂 e un inceput bun! A treia zi a fost mai grea „iar orez? :D” Succes si voua daca va apucati!

 4. popescu

  a-ti calculat cite calorii se consuma intro zi ? nu vi se pare prea putin? cine scoate oare tot felul de „retete”  ?si se gasesc si ” cobai” sa le incerce gratis si sa le comenteze ! cred ca si daca vi se v-ar spune ” mincati doar 3 nasturi / zi ” tot ar exista „cobai „

 5. Olga Khan

  Nu se potriveste nici dieta asta precum nici ala cu lamiie si 12 linguri de miere, ca nu se traieste doar cu orez in anumite zone pe planeta si fara apa!!! Dupa atitea curatiri de intestine ajungi lesinata de foame, mai ganditi-va putin!!!

Lasă un răspuns