Dieta Monica Ramirez0 Comments

Publicat in:
Etichete: cat slabesc, despre, dieta Monica Ramirez, in ce consta, meniu, pareri, principii

Cartea „Cum am slabit 70 de kilograme mancand 6 mese pe zi„, este povestea Monicai Ramirez, o fosta balerina care dupa patru sarcini a ajuns sa cantareasca 125 de kilograme, care a reusit sa slabeasca 70 de kilograme fara sa se infometeze nici macar o zi. Sistemul de alimentatie pe care il propune se bazeaza pe reguli extrem de simple si usor de urmat, pe o disciplina a meselor si pe manipularea caloriilor.

Dieta Monica Ramirez

Dieta Monica Ramirez

Cat slabesc

Majoritatea femeilor isi doresc un corp frumos si o sanatate cat mai buna. Monica Ramirez prin dieta sa sustine ca vei putea pierde 5 kilograme in doar 10 zile!

In ce consta dieta Monicai Ramirez

Atunci cand doriti si incepeti sa urmati programul, Monica va sfatuieste sa uitati orice informatie stiati despre diete si slabit. Monica spune detaliat si argumentat: „O sa slabiti atunci cand mancati alimentele corecte la orele corecte si mai mult de 3 mese pe zi, pentru ca mancarea nu este inamicul vostru. Va invat eu cum!”

De fiecare data cand mancam, creierul elibereaza in sange doua tipuri de hormoni, care impreuna controleaza atat arderea de grasimi, cat si stocarea lor. Deci putem controla acest lucru daca mancam ceea ce trebuie.

Programul Monicai Ramirez se bazeaza pe manipularea hormonilor si a caloriilor, astfel incat organismul sa produca o cantitate mai mare de hormoni de ardere, si o anihilare aproape completa a hormonilor responsabili de stocarea grasimilor.

Principii in dieta Monica Ramirez

 • consumati alimente satioase
 • consumati alimente care controleaza secretia de glucoza
 • combinatia ingenioasa de alimente
 • mese mai dese, intre 4 si 6 pe zi
 • practicalitate

Reguli de baza in dieta Monica Ramirez

Manipularea caloriilor (proteine si carbohidrati): branza de vaci, oua, peste la gratar, produse din tofu, soia, vinete, pui fara pielita, curcan, muschi slab de vita, ton, nuci mixte, salate mixte fara dressing, paine neagra sau cu tarate, cruditati mixte, fructe (mere, pere, piersici, prune, caise, kiwi, grapefruit, portocale).

Rotatia alimentelor, a carbohidratilor si proteinelor.

Ziua 1: carbohidrati 3 mese plus proteine 1 masa
Ziua 2: carbohidrati 3 mese plus proteine 1 masa
Ziua 3: carbohidrati 2 mese plus proteine 2 mese
Ziua 4: carbohidrati 1 masa plus proteine 3 mese
Ziua 5: carbohidrati sau proteine 1 masa plus proteine 3 mese
Ziua 6: carbohidrati 1 masa plus proteine 3 mese
Ziua 7: carbohidrati 2 mese plus proteine 2 mese
Ziua 8: carbohidrati 3 mese plus proteine 1 masa
Ziua 9: carbohidrati 3 mese plus carbohidrati sau proteine 1 masa
Ziua 10: carbohidrati sau proteine 2 mese plus carbohidrati 2 mese

Hidratare constanta – beti intre 8 si 10 pahare de apa in fiecare zi si faceti sport!

Alimente interzise in dieta Monica Ramirez

Exista cateva alimente interzise atat in timpul dietei Monica Ramirez cat si dupa terminarea acesteia. Iata care sunt acestea:

 • Pizza
 • Cartofi prajiti
 • Chipsuri de orice fel
 • Mancaruri prajite
 • Cereale indulcite cu zahar
 • Sucuri acidulate
 • Dulciuri,ciocolata, produse de patiserie
 • Paine
 • Sosuri ce contin maioneza
 • Orez
 • Paste fainoase
 • Inghetata

Pareri despre dieta Monica Ramirez

Daca ai urmat si tu dieta Monica Ramirez, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membrii ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
GoogleLink-uri Sponsorizate

Dieta Monica Ramirez

Lasă un răspuns