Dieta cu grapefruitUn comentariu

Publicat in:
Etichete: dieta cu grapefruit, dieta cu grapefruit ce nu ai voie, dieta cu grapefruit pareri, dieta de 12 zile, dieta de slabire, diete, diete de slabit, grapefruit, recomandari

Dieta cu grapefruit este o dieta usor de urmat. Spre deosbire de alte diete de slabire, dieta cu grapefruit iti permite sa consumi ce alimente vrei, datorita cantitatii de betacaroten continute de acest fruct, care are rolul de a echilibra nivelul colesterolului din organism.

Dieta cu grapefruit

Dieta cu grapefruit


Dieta cu grapefruit
nu este numai o dieta sau un regim de slabit, ci reprezinta si un mod de viata. Va recomandam sa urmati dieta cu grapefruit toata viata pentru a avea o sanatate puternica si un stil de viata echilibrat.

Iata ce puteti citi in cadrul dietei cu grapefruit:

Dieta cu grapefruit – dieta de 12 zile
Ce nu ai voie in dieta cu grapefruit?
Dieta cu grapefruit – Recomandari
Pareri despre dieta cu grapefruit

Dieta de 12 zile

Dieta cu grapefruit tine, in mod normal, timp de 12 zile. Daca nu doriti sa continuati, va puteti opri dupa aceste 12 zile, insa sfatul nostru este sa o urmati cat mai mult timp, fiind extrem de benefica.

Iata in ce consta dieta cu grapefruit:

La micul dejun poti manca o jumatate de grapefruit sau poti bea un pahar cu suc de grapefruit, alaturi de oua si 2 felii de bacon. Poti inlocui bacon-ul cu muschi file, insa in cantitati limitate.

Pranzul este constituit dintr-o friptura la gratar si o salata + o jumatate de grapefruit sau un pahar de suc din acest fruct. Nu amesteca friptura sau salata cu sos.

La cina este de preferat sa mananci peste sau carne de vita, alaturi de legume asortate la gratar si o salata + un pahar de suc de grapefruit sau o jumatate de fruct. Pentru rezultate optime, inainte de somn poti bea un pahar de lapte slab in grasimi sau il poti inlocui cu sucul de rosii.

Stim ca sucul de grapefruit este greu suportat de unele persoane datorita gustului amarui insa, pentru a slabi eficient, nu adaugati zahar sau indulcitori.

In functie de organism, dieta cu grapefruit poate da rezultate uimitoare. Unele persoane care au tinut aceasta dieta de slabit au resuit sa slabeasca 4kg in doar 5 zile. Aceasta, totusi, nu este o regula. Incerca si tu dieta cu grapefruit si spune-ne ce rezultate ai avut!

Ce nu ai voie?

Exista cateva alimente pe care este recomandat sa nu le consumi in timpul dietei cu grapefruit. Acestea sunt:

 • branza,
 • paine,
 • muraturi,
 • maioneza,
 • castraveti,
 • ceapa si ardei iute,
 • cafea,
 • cartofi,
 • marar.

Recomandari

Pe perioada dietei cu grapefruit consuma 2 litri de lichide pe zi. Cantitatea de grapefruit la fiecare masa este extrem de importanta pentru arderea grasimilor. Incearca sa pastrezi acelasi pahar sau aceeasi cantitate de grapefruit.

Desertul este de evitat pe perioada acestei diete de slabit.

Poti consuma orice tip de carne, insa este de preferat pestele, puiul sau vita.

Nu trebuie sa te ridici de la masa daca nu te-ai saturat. Dieta cu grapefruit face posibila arderea grasimilor indiferent de cantitate, dar ai grija la alimentele interzise.

Pareri despre dieta cu grapefruit

Daca ai urmat si tu dieta cu grapefruit, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membri ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
GoogleLink-uri Sponsorizate

Dieta cu grapefruit

Un comentariu

 1. mary

  Ca indulcitor in cazul dietelor se poate utiliza xylitol (XyloSweet) deoarece aceasta este total natural, slab glicemic si caloric, est foarte placut la gust si se poate utiliza si la fierbere fara a se deteriora

Lasă un răspuns