Dieta Acai Berry0 Comments

Publicat in:
Etichete: despre acai berry, dieta acai berry, dieta acai berry pareri, dieta acai berry video, proprietati acai berry

Dieta Acai Berry are, la baza, doua suplimente foarte populare: Acai Forte si Acai Berry Diet care sunt disponibile si pe piata din Romania. Aceste suplimente de slabit au la baza fructul Acai Berry, descoperit in urma cu peste 400 de ani in Brazilia si este considerat a fi cel mai sanatos aliment existent pe Pamant.

Dieta Acai Berry

Dieta Acai Berry

Iata ce puteti citi in dieta Acai Berry:

Beneficii si proprietati Acai Berry
Despre dieta Acai Berry
Dieta Acai Berry – Pareri si rezultate
Dieta Acai Berry video
Pereri despre dieta Acai Berry

Beneficii si proprietati Acai Berry

Oprah Winfrey si Dr. Oz sunt doua personaje cunoscute care au dezbatut pe larg, in show-uri televizate, efectele benefice ale acestui fruct si ale dietei Acai Berry. Ceea ce este atat de special la aceste fructe este faptul ca au in compozitie o concentratie puternica de antioxidanti. Acestia ajuta organismul uman la eliminarea toxinelor, prevenirea unor boli grave precum cancerul, intarzierea imbatranirii si lupta cu succes impotriva radicalilor liberi.

In urma testelor medicale, bazate pe consumul de Acai Berry, s-a demonstrat faptul ca peste 40% din celulele canceroase prezente intr-un corp bolnav au fost distruse. Ca sa va faceti o idee asupra concentratiei de antioxidanti prezenta in fructele Acai Berry, va putem spune ca acestea contin de 20 de ori mai multi antioxidanti decat vinul rosu, recunoscut pentru efectele benefice asupra sanatatii.

Acai Berry sunt bogate in Omega 3, 6 si 9, in calciu si potasiu, au un continut ridicat de vitamina B1, B2, B3, vitamina C si vitamina E.

Datorita proprietatilor sale, acest aliment ar trebui sa faca parte din alimentatia oricarei persoane care are grija de sanatatea proprie.

Despre dieta Acai Berry

Dieta Acai Berry nu este o dieta asemanatoare cu alte diete de slabit sau regimuri alimentare.

Dieta Acai Berry se bazeaza pe consumul de fructe alaturi de alimentatia obisnuita. Cu alte cuvinte, cu ajutorul acestei diete de slabit, nu veti renunta la niciun aliment preferat si nu veti face eforturi suplimentare in ceea ce priveste alimentatia.

Frcutele de Acai Berry nu se gasesc, din pacate, pe rafturile magazinelor sau in supermarket-uri. Ca atare, singura varianta pe care o aveti la dispozitie este sa cumparati suplimente alimentare care sunt facute din aceste fructe extraordinare.

Pareri si rezultate

Dieta Acai Berry este benefica nu numai pentru a da jos kilogramele nedorite, dar si pentru o sanatate ideala. Aceasta dieta poate fi considerata a fi si un regim sau o cura de detoxifiere prin care:

  • va intariti sistemul imunitar,
  • reduceti oboseala din organism,
  • reduceti celulita,
  • cresteti nivelul de energie,
  • imbunatatiti sistemul circulator,
  • eliminati toxinele,
  • capatati un aspect deosebit al pielii,
  • imbunatatiti sistemul cardiac.

Dieta Acai Berry are la baza consumul de Acai Berry Diet, un produs 100% amercian, prezent si pe piata din Romania. In ceea ce priveste pretul pentru dieta Acai Berry, acesta variaza intre 75 si 90 lei/cutie. O cutie de Acai Berry Diet va ajunge timp de 30 de zile.

Pentru mai multe detalii despre dieta Acai Berry, puteti vizita si site-ul AcaiBerryRomania.com.

Dieta Acai Berry video

Pareri despre dieta Acai Berry

Daca ai urmat si tu dieta Acai Berry, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membri ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
GoogleLink-uri Sponsorizate

Dieta Acai Berry

Lasă un răspuns