Warning: mysql_num_fields() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/corpul/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3026
Dieta bazata pe acelasi tip de hrana - Corpul Uman - Informatii medicale, diete de slabit, boli si afectiuni

Dieta bazata pe acelasi tip de hrana0 Comments

Publicat in: Fără categorie


Dieta pe care v-o propunem astazi este una dintre dietele in care mancati bine si slabiti foarte repede. Fata de alte diete, aceasta va permite sa ajungeti la greutatea dorita intr-un timp foarte scurt. Mai mult, puteti sa o mentineti atata timp cat considerati ca este necesar.

Iata ce trebuie sa faceti…

Dieta cu acelasi tip de hrana

Dieta cu acelasi tip de hrana

In ce consta dieta bazata pe acelasi tip de hrana

Dieta bazata pe acelasi tip de hrana – Mancati in fiecare zi, la micul dejun doua oua fierte cu doua rosii sau pentru cei care prefera lactatele, o cutie de branza dietetica.

Dieta bazata pe acelasi tip de hrana – La pranz (sau pana in ora 18.00), mancati o friptura la gratar cu o salata si fara garnitura. De preferat, salata ar trebui sa fie o salata de varza alba cu ulei de masline.

Dieta bazata pe acelasi tip de hrana – Dupa ora 18.00 nu mai mancati nimic.

Repetati pasii dietei de mai sus pana cand ajungeti la greutatea dorita.

Pareri despre dieta cu aceleasi alimente

Daca ai urmat si tu dieta cu aceleasi alimente, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta? Ceilalti membrii ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
Google


Recomandarea Corpul-Uman.com:

Doar: 15.00 RONBM SEMINTE DE IN MARO BIO 500 G BUC BOHLSENER MUHLE


BM  SEMINTE DE IN MARO BIO 250 GIngrediente: seminte de in* maro

* ingrediente provenite din agricultura ecologica certificata.Semintele de in se pot folosi: La coacerea de pâine și chifle, in amestec cu muesli sau se mai pot consuma impreuna cu iaurt și/sau brânză de vaci.Doza recomandată: maxim 20 de grame pe zi, cu lichid suficient.Reteta: Paine crocanta cu seminte de in maroIngrediente: fulgi de ovăz 100g fin, 150 g făină de grâu, 50 g de seminte de in, 1 lingura de ulei, 1 linguriță de sare, 400 ml apa minerala

Mod de preparare: se amesteca toate ingredientele si se lasa timp de 15 min. sa se umfle. Se pune aluatul obtinut intr-un start subtire intr-o tava unsa si se coace timp de 25 de min. la o temperatura de 180°C. Încă cald, se taie în dimensiunea dorită. Are un gust minunat in salate si ca si gustare între mese.
Producator: Bohlsener Muhle GmbH & Co. KG – Muhlenstraβe 1, D-29581 Bohlsen, Germania. www.bohlsener-muhle.de.Unic importator si distribuitor: PLAFAR RETAIL SRL, Bucuresti Sos. Pipera, nr.42, et.9, sector 2, tel.: 021/315.86.53, www.plafar.net.

  [...] 

Link-uri Sponsorizate

Dieta bazata pe acelasi tip de hrana

Lasă un răspuns