Dieta cu ajutorul enzimelor0 Comments

Publicat in:
Etichete:cura de slabire, despre, dieta cu ajutorul enzimelor, dieta cu enzime, dieta de slabit, enzime, meniu, pareri, slabire cu enzime

Creata de dieteticeana Marilyn Diamond, dieta cu ajutorul enzimelor te ajuta sa slabesti pana la 8 kg in doar 14 zile. Cartea sa „Slabiti cu ajutorul enzimelor” este una din cele mai vandute carti de slabire din lume. Programul de slabit este foarte complex si iti ajuta corpul sa scape de kg in plus si sa se detoxifieze.

Dieta cu enzime

Dieta cu enzime

Meniul dietei cu ajutorul enzimelor

In cele 14 zile, meniul trebuie sa varieze intre urmatoarele tipuri de mic dejun, pranz si cina:

Mic dejun: trebuie sa ofere numeroase elemente nutritive si tonice, care sa iti dea energie pentru restul zilei si sa stimuleze activitatea cerebrala.

Iata cateva variante din care poti alege:

Dieta cu ajutorul enzimelor – program de slabit

  1. O cana de branza slaba de vaci, amestecata cu usturoi si patrunjel. Dupa ce mananci branza, bea un ceai cu multa lamaie iar apoi mananca 3 fructe diferite. Acestea iti vor oferi un aport foarte mare de vitamina C.
  2. Un shake natural dintr-o jumatate de banana, o jumatate de mar, 100 ml de suc de portocale, stafide si nuci. Dupa ce bei shake-ul, mananca un grepfruit.

Gustare: – Intre mese poti lua o gustare care sa fie formata dintr-un mar, o para sau un suc de legume, nu mai mult de un pahar.

La pranz: trebuie sa consumi maxim 110 g de carne. Poti alege intre carne de pui sau peste, pe care sa o pregatesti fie la tigaie, dar fara grasime, fie la gratar. Carnea poate fi inlocuita cu un ou fiert tare, sau cu un iaurt, in functie de preferintele tale.

Pe langa carne, ou sau iaurt, mai trebuie sa mananci o salata de legume cu frunze, si o leguminoasa de tip fruct. Ai de ales intre varza sau salata si rosie, castravete sau ardei.
Gustare: Cea de-a 2-a gustare a zilei poate fi formata dintr-un pahar de ceai verde si 2-3 biscuiti dietetici.

Cina: trebuie sa contina legume, asociate cu hidrati de carbon. Ai de ales intre 50 de grame de piure de cartofi, 50 de grame de orez sau 50 de grame de paste fainoase si supa de zarzavat cu paine integrale. Pe langa acestea, poti manca legume crude sau calite in unt.

Pareri despre dieta cu enzime

Daca ai urmat si tu dieta cu enzime, impartaseste-ne din experienta avuta. A dat rezultatele dorite aceasta dieta de slabit? Ceilalti membrii ai comunitatii noastre asteapta sfatul tau? Nu ai testat-o, dar ai in plan? Spune-ne ce crezi despre ea si membrii comunitatii noastre iti vor intoarce favorul, la un moment dat!

Foloseste rubrica de comentarii de mai jos!

Author: Corpul Uman
Google


Recomandarea Corpul-Uman.com:

Doar: 49.00 RONAyurveda pressure down 100tb flacon star international


Ayurveda pressure down 100tb flacon star international
Reduce tensiunea arterialăINGREDIENTE: Withania somnifera, Tribulus terrestris, Allium sativum, Leptadenia reticulata, Gumma acacia.Suplimentul alimentar PRESSURE DOWN este util pentru scăderea valorilor mari ale tensiunii arteriale.Principiile active conţinute în el acţionează în acest scop prin mai multe mecanisme: îmbunătăţeşte activitatea inimii, combate spasmele vasculare, stimulează eliminarea excesului de apă din corp, împiedică depunerea colesterolului pe pereţii vaselor de sânge şi sclerozarea acestora, are acţiune calmantă asupra sistemului nervos, prevenind creşterea valorilor tensiunii arteriale pe fond de suprasolicitare nervoasă, îmbunătăţeşte capacitatea de adaptare a organismului la stres. Are, de asemenea, un puternic efect regenerator general, fiind util în perioadele de refacere după solicitari intense care au dus la creşterea tensiunii arteriale. Creşte capacitatea de apărare a organismului, este preventiv antitumoral, detoxifiant, antiinflamator şi contribuie la scăderea valorilor mari ale colesterolului sanguin.•          Contribuie la menținerea valorilor tensiunii arteriale în limite normale;•          Ajută la combaterea tulburărilor de ritm cardiac;•          Contribuie la  susținerea organismului expus la stress și oboseală accentuată;•          Contribuie la creșterea imunității.Adulţi: 1-2 tablete de 3 ori pe zi, după mesele principale, la nevoie cure de 2-3 luni. A nu se depăşi doza maximă recomandată!  A nu se întrerupe brusc medicaţia de fond!   

Nu are efecte secundare si nu da dependenta! [...] 

Link-uri Sponsorizate

Dieta cu ajutorul enzimelor

Lasă un răspuns